EPIMEDIUM FAYDALARI VE SHİFFAHOME EPIMEDIUM KAPSÜL TANITIMI

EPIMEDIUM FAYDALARI VE SHİFFAHOME EPIMEDIUM KAPSÜL TANITIMI

Yazar: İLKAY Okunma Sayısı: 1198 Yayınlanma Tarihi 28 Jan 2019 Yorum: 0

Epimedium; halk arasında azgın teke otu olarak bilinen bir bitki türüdür. Bitki özellikle Çinin güneyinde yoğun olarak yetişirken, ülkemizde karadeniz ve marmara bölgelerinde de yetiştirilmektedir. Gölgeyi seven, uzun yıllar dayanabilen bir çiçekli bitkidir. İçeriğinde icariin bulunmaktadır. Asıl kullanım amacı, özellikle erkek bireylerde cinsel isteğin artmasına yardımcı olduğu iddia edilmektedir. Bitki, içerisinde bulunan maddeler sayesinde kan akış hızını arttırmaya yardımcı olmaktadır. Çinde, insan kobaylar üzerinde yapılan çalışmalarda büyük ölçüde fayda sağladığı görülmüştür. Aktarlarda ve bitkisel marketlerde toz halinde satılmaktadır. Günlük alınması gereken doz miktarı toplamda 1000 mg dır. Doz aşımında ciddi sağlık sorunları ile karşılaşıldığı görülmüştür. Zaten yeterli kullanımda yeterince fayda sağladığı görülmektedir.

Epimedium neye yarar?

Erkeklerde cinsel sorunların çözümüne yardımcı olduğu iddia edilen epimedium bitkisinin dünya üzerinde kullanımı yaygınlaşmıştır. Bu bitkinin kalp hastaları için kullanımı önerilemez. İçeriğindeki maddelerin etkisiyle, trombosit yapışmasını engellediği için, daha sağlıklı bir kan dolaşımı sağlamaktadır. Epimedium kullananlar kısa süreli kullanımda etkisini gösterdiğini belirtmiştir.

Epimedium faydaları ve zararları

Epimedium bitkisinin asıl faydası, erkek bireylerdeki cinsel sorunların çözümüne yardımcı olmasıdır. Trombosit yapışmasını önlediği için, kan hastalıklarından korunmaya yardımcı olur. Fakat bitkinin tüketiminde dikkat edilmesi gereken, aksi takdirde zarar sağlayabilecek durumlar vardır. Bunlar;

  • Bitki, içeriği sayesinde kan akışını hızlandırdığı için, kalp ve tansiyon hastalarının kullanması uygun değildir.
  • Hamileler için tüketilmesi önerilmese de, kesin kanı için bir hekime danışılmalıdır.
  • Buzdolabında saklanması uygundur.
  • Günlük önerilen doz miktarı kesinlikle aşılmamalıdır.
  • Çocukların kullanımı için kesinlikle uygun değildir.


Shiffa Home Epimedium ne işe yarar?

İçerisinde birçok vitamin ve bitkisel kompleks barındıran gıda takviyesidir.

Shiffa Home Epimedium içindekiler

Epimedium bitkisi glikozitler, flavonlar, noricariin ve en önemli bileşimi olan icariin maddelerini içermektedir. Ginseng bitkisi ginsenosit adı verilen triterpenik saponositler, panaxosidesitler, panaxatnol, D grubu vitaminleri taşımaktadır. Tribulus bitkisi ise çeşitli alkaloitler, sabit yağ, zamk, reçine içerir. Yapraklarda C vitamini vardır.

Shiffa Home Epimedium nasıl kullanılır?

Yetişkinler için günde 2-3 kapsül yemeklerden önce veya sonra alınması tavsiye edilmektedir.
 

Shiffa Home Epimedium fiyatı

 

Shiffa Home Epimedium fiyat konusunda son derece uygun bir ürün. Hemen siz de Sepete Ekle düğmesine basarak ürünü kolayca satın alabilirsiniz. Mağazamızda 90 kapsüllük kutu şeklinde satılmaktadır. Ürün hakkında satın almadan önce uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap