AKÜLÜ ARABA ALMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKEN 8 ÖNEMLİ DETAY

AKÜLÜ ARABA ALMADAN ÖNCE BİLMENİZ GEREKEN 8 ÖNEMLİ DETAY

Yazar: İlkay Okunma Sayısı: 111 Yayınlanma Tarihi 11 Mar 2019 Yorum: 0

Çocuğunuz için ideal akülü arabayı seçerseniz uzun yıllar, güvenle kullanabilir.

Akülü arabalar çoğumuzun çocukluk hayaliydi, bu nedenle yaşımız kaç olursa olsun bizim için yerleri ayrıdır. Bu düşünceyle hayattaki en değerli varlığınız olan çocuğunuza bir akülü araba almaya ve büyüdüğünde keyifle hatırlayacağı bir anı bırakmaya karar verdiniz ama acaba bu konuda gereken her detayı biliyor musunuz? İşte size sekiz maddeyle doğru akülü araba seçme rehberi!

 

1- Araç çocuğunuzun yaşına ve kilosuna uygun olmalı. Bu konudaki bilgiyi üreticiden talep edin ve aklınızda soru işaretleri varsa satış temsilcisi ile görüşün. Kimarar olarak resmi satış sitemiz olan www.kimarar.com‘da sattığımız tüm ürünlerin hangi yaş aralığına uygun olduğunu belirtiyoruz.

2- Çocuğunuz aracı kontrol edemeyecek yaştaysa uzaktan kumandalı bir model seçmenizde yarar var. Kumandalı modeller de kendi içinde sadece direksiyonu kumanda edenler ve aracın hızı, direksiyonu, vitesi gibi tüm temel fonksiyonlarını kontrol eden modeller olarak kategorilere ayrılıyor.

3- Emniyet kemeri önemli! Hem gerçek arabalarda hem de akülü arabalarda mutlaka emniyet kemerini takın, çocuğunuzun da takmasının sağlayın. Araç alırken emniyet kemeri  bulunan araçları tercih edin. Bazı araçlarda emniyet kemeri aksesuardan ibaret, bunu mutlaka almadan önce sorun. Aracın sağlam noktalarına sabitlenmiş, ayarlanabilir emniyet kemerleri çocuğunuzun güvenliği için öncelikli tercihiniz olmalı. Bu arada, kaskı unutmayın!

4- Aracın sivri kenarları, köşeleri olmamasına özen gösterin. Keskin hatlar oynarken çocuğunuzun yaralanmasına ya da başkalarını yaralamasına neden olabilir. Aracın üzerinde çapak denen keskin plastik kalıntılarının da olmaması gerekiyor ki çocuğunuz kendini yaralamasın.

5- Biliyoruz, alacağınız aracın rengine özen gösteriyorsunuz ama bunu yaparken boyasını da incelemeniz gerekiyor. Plastik üzerine sonradan boyanmış araçlar zamanla aşınacak ve boyaları dökülecek, bu da çocuğunuzun sağlığı için olumsuz bir durum teşkil edecek. En iyisi önleminizi baştan alın ve sonradan boyanmış bir akülü araba yerine ham maddesi renkli olan, üzerinde boya olmayan bir akülü araba alın.

6- Kullanılan hammaddenin çocuk sağlığına uygun olmasına dikkat edin; TSE standartlarına uygun, CE belgeli ürünleri tercih edin.

7- Aracın motor ve akü gücü çocuğunuzun sıkılmadan oynayabilmesi için çok önemli. Günümüzde yaygın olarak 6V ve 12V aküler kullanılıyor. Sanıldığı gibi akünün volt değeri arttıkça aracın performansı direkt olarak artmıyor. Kullanılan motor ya da motorların Rpm değeri, şanzıman kalitesi aracın performansını belirliyor. Eğer kaliteli bir araç seçmezseniz 12V araçtan 6V araç performansı alarak hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

8- Aldığınız markanın teknik servisinin, destek hattının ve yedek parçasının olup olmaması hayati önem taşıyor çünkü çocuğunuzun keyifle kullanacağı bu aracın arıza yapması durumunda muhatap bulamazsanız hem ödediğiniz paranın boşa gittiğini düşünebilirsiniz hem de çocuğunuzun ‘Arabamı geri istiyorum’ sitemiyle karşılaşabilirsiniz. Kimarar olarak müşterilerimize teknik destek ve yedek parça hizmeti sunuyoruz. Böylece aradan yıllar geçse de aracınızın bozulan parçasını değiştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar
Yorum Yap