Sepetiniz

Esselence 120 Tablet

Esselence 120 Tablet
Yeni Ürün
Esselence 120 Tablet

Kan şekerinizi kontrol altına almanıza yardımcı olur.

·       İnsülin benzeri işlevle kan şekerinizi kontrol altına almanıza,

·       Karın bölgesindeki yağlanmanın azalmasına,

·       Hücrelerin insüline olan hassasiyetini arttırmaya,

·       Kan şeker metabolizmanızın normalleşmesine,

·       Öğünler arasındaki açlığınızın azalmasına,

·       Vücudunuzda daha az yağ depolanıp daha çok kas yapılmasına yardımcı olması dolayısıyla Tip II Diyabet rahatsızlığı olanlara ve kan şekerini kontrol altına almak isteyenlere yardımcı olabilecek bir takviye edici gıdadır.

Günlük beslenme içerisinde yüksek şekerli ve yağlı besinlere yer veriliyor olması vücudumuzun insüline olan hassasiyetinin azalmasına ve insülinin iş göremez hale gelmesine sebep olur. Bu durum insülin direnci olarak adlandırılmakta ve diyabetin ilk aşaması olarak adlandırılmaktadır.

 

İnsülin direnci nasıl oluşur ?

Hücreler insüline karşı dirençli hale gelmeye başlayınca, pankreas kan şekeri dengesini sağlayabilmek için daha fazla insülin pompalamaya başlar. Bir müddet sonra artık daha fazla insülin dahi iş göremez hale gelir ve kan şeker seviyesi yükselir.

 

Tarçının insülin direncinde ve Tip 2 diyabetteki rolü nedir ?

Araştırmalar tarçının insülin kopyası gibi çalıştığını düşünmektedirler. İnsülinin yaptığı gibi yağ ve kas hücrelerindeki alıcıları uyararak, kandaki şekerin hücrelerin içerisine taşınmasını sağlar. Bu sayede kan şekeri seviyesinin kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Fazla şekerin kandan uzaklaştırılması ve insülin direncinin önlenmesi kilo verme sürecinde önemli bir faktördür. Tarçın aynı zamanda karın bölgesindeki yağlanmanın azaltılmasına yardımcı olabilir.

Biyotin, karaciğerde şeker kullanımı ile bağlantılı olan glikokinaz adlı enzimi harekete geçirerek hücrelerin insüline olan hassasiyetini artırır.

Krom Pikolonat, kan şeker metabolizmasını normalleştirerek öğünler arasındaki açlığınızı azaltır ve daha az yemek tüketirsiniz, böylece daha az yağ depolamanıza ve daha fazla kas yapmanıza yardımcı olur.

 

Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsü kombine krom ve biyotin kullanımının ve tarçının Tip 2 diyabet hastalarında kan şekeri seviyelerinin kontrolüne yardımcı olabileceğini ifade etmişlerdir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
297,00TL
Vergiler Hariç: 275,00TL
  • Stok: Stokta var
  • Stok Kodu: NTRLEsselence120
Arama deneyiminizi geliştirmek ve sitemizin işlevselliğini artıkrmak için çerekzleri kullanıyoruz. Gizlilik Politikası